طراحی سایت در اصفهان

شرکت طراحی سایت در اصفهان

09133886881

03134450060

عوامل موثر بر سئو

Administrator
۱۳ام مرداد ۱۳۹۷
0
28

عوامل متعددی بر سئو یک سایت تاثیر گذار است , این عوامل گاهی مربوط به سئو داخلی یک سایت است و گاهی عوامل خارجی . به طور خلاصه می توان به مواردی مانند اعتبار دامنه , طراحی و پباده سازی سایت مطابق استانداردهای گوگل , ریسپانیو بودن سایت , سرعت سایت , ساخت نقشه سایت , سرعت ایندکس شدن مطالب , میزان به روز رسانی سایت , مدیریت محتوا و کلمات کلیدی , لینک های ورودی و خرو جی …. اشاره نمود . برای بررسی و آشنایی دقیق با عوامل موثر بر سئو سایت با مقالات این بخش همراه ما باشید.

عوامل موثر بر سئو

گوگل رنک برین ( Rank Brain ) الگوریتمی است که رتبه سایت ها را بر اساس میزان ارتباط آنها با واژه جستجو شده تعیین میکند. شناخت کامل این الگوریتم در تشخیص عوامل موثر بر سئو بسیار موثر است.اما هنگام بررسی عوامل موثر بر سئو باید عواملی که مانع بهبود رتبه میشوند را نیز بررسی کرد. گاهی در سایت ما مشکلاتی وجود دارد که رتبه گیری سایت ما در گوگل را مختل میکند.
الگوریتم های زیادی درگوگل وجود دارند که مانع رتبه گیری سایت میگردند.هر کدام از این الگوریتم ها مسئول بررسی یک عامل خاص است. برخی از این الگوریتم ها توسط اطلاعات سایر الگوریتم ها تغذیه میشوند.
کیفیت محتوا یکی از عواملی است که تمام سئو کاران دنیا بر آن تاکید دارند. واژه محتوا پادشاه است را حتما شنیده اید. اما این محتوا برای شاه بودن باید توسط بخش عمده ای از مخاطبان مورد درخواست باشد. یعنی آنکه مخاطب برای محتوای ما در گوگل جستجو کند و محتوای ما را بیابد و از محتوای آن استفاده لازم را ببرد و تعامل منطقی با سایت داشته باشد.

معیار مهم برای موفق بودن جستجوگر SEO عملکرد سایت است. هنگام بهینه سازی عملکرد وب سایت شما باید به موارد زیر توجه کنید:

 • محیط میزبانی مناسب، CPU ، حافظه، فضای هارد دیسک
 • قالب طراحی (تم ها)
 • پلاگین ها و اسکریپت های استفاده شده
 • چک کردن منظم پایگاه داده
 • محتوا
 • فشرده سازی تصاویر
 • کدهای منبع
 • HTML، CSS، JavaScript

برای هر پست وبلاگ، ابتدا باید یک موضوع واضح را تعریف کنید که از طریق کل متن ادامه پیدا کند یا معرف آن متن باشد. این کار باعث افزایش احتمال پیدا شدن مقاله در موتورهای جستجوگر می شود. همچنین مهم است که کلمات کلیدی را مطابق با محتوا قرار دهیم، با تمرکز بر یک یا دو کلمه اصلی می توان این کار را انجام داد. کلمات کلیدی طولانی (ترکیبی از چندین کلمه برای جستجو) نه تنها برای رتبه بندی موتورهای جستجو، بلکه برای دستیابی کاربرانی که در جستجوی محتوای خاصی هستند، موثر است.

قرار دادن کلمات کلیدی برای سئو

هنگامی که تحقیق کلمه کلیدی برای بهینه سازی سایت خود را تکمیل می کنید، باید اصطلاحات جستجو را در مکان های مناسب قرار دهید: مثلا در قسمت عنوان و یا در قسمت اصلی سایت . اطمینان حاصل کنید که اضافه کردن کلمه کلیدی روی خوانایی تاثیر نمی گذارد. اگر کلمات کلیدی نا متناسب استفاده شود، ممکن است شما به عنوان هرزنامه کلیدی جریمه شوید. بسیار مهم است که کلمات کلیدی اصلی در مکان های زیر نمایش داده شود:

 • آدرس: یکی از اولین چیزهایی است که توسط پردازشگرهای موتور جستجو پردازش می شود. از آنجا که هر پست تحت یک URL منحصر به فرد منتشر می شود، شما می توانید یک یا دو کلمه کلیدی را در اینجا اضافه کنید. با یک ساختار URL خوب که نشان دهنده نحوه دسته بندی پست های شما می‌باشد، می توانید کار را برای کاربر راحت تر کنید. در کل انتخاب آدرس درست برای مقاله، تاثیر بسیار خوبی بر سئو دارد.

 

 • تگ عنوان (headline): عنوانی که کاربر جستجو می کند در لیست اولیه نتایج جستجو نمایش داده می شود. این کار باعث می شود پردازشگرها و کاربران با دیدن اولین نشانه یا کلمه از موضوع مورد نظر خود، متن را پیدا کنند.

 

 • شرح یا Description: شرح یک متن کوتاه است که در نتایج جستجو همراه با عنوان ظاهر می شود. با این کار می توانید خوانندگان را با اطلاعات بیشتر در مورد محتوای پست وبلاگ آشنا کنید. شرح باید حداقل دارای یک کلمه کلیدی باشد.

تاثیر لینک های داخلی بر سئو

لینک های داخلی اغلب نادیده گرفته می شوند، اما، با این وجود، یک صفحه مهم در SEO برای وبلاگ ها است. اگر شما می توانید مقالات قدیمی تر مرتبط با مقاله فعلی که در حال کار بر روی آن هستید پیوند دهید، باید این کار را انجام دهید. با انجام این کار، شما زمان ماندن خوانندگان خود را افزایش می دهید. برای بسیاری از سیستم های مدیریت محتوا پلاگین هایی وجود دارند که به طور خودکار مقالات مرتبط را پیوند می دهند همچنین می توانید لینک ها را به صورت دستی تنظیم کنید.
اگر شما دو مقاله را با یکدیگر پیوند دهید، باید مطمئن شوید که یک متن مقاله ها متناسب با یکدیگر هستند. متن لینک شده معمولا در رنگ های مختلف نمایش داده می شود و هنگامی که کاربر روی آن کلیک می کند می تواند به محل مورد نظر دسترسی پیدا کند. می توانید عنوان “اینجا را کلیک کنید” را به عنوان یک متن لینک دار قرار دهید.

QR: عوامل موثر بر سئو
مطالب مرتبط
نظرسنجی

*    

*    

هنوز محصولی خریداری نشده است
ارتباط با تیم پشتیبانی

تمام پشتیبان ها در حال پاسخ به مشتریان هستند. لطفا درخواست خود را ارسال نمایید تا در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم.

سلام سوال خود را مطرح بفرمایید

برای آغاز گفتگو کلید enter را بفشارید